PRZEZNACZENIE CZY WOLNA WOLA?
Dodane przez Black cat dnia Listopad 21 2013 20:54:20
Według mitologii greckiej trzy Mojry przędą nitki naszego losu. Kloto ("Prządka" nici żywota), Lachesis ("Udzielająca", która tej nici strzeże) i Atropos ("Nieodwracalna", która ją przecina). Wiara w los i przeznaczenie oznacza przyzwolenie na to aby Bóg/Bogowie manipulowali naszym życiem.To byłoby tak, jak z pionkami na szachownicy, ..jakaś niewidzialna,potężna dłoń poruszała nami i naszym życiem. Okropna perspektywa, bo według tej teorii na nic nie mielibyśmy wpływu. Wszystko byłoby ustalone wieki temu, cała historia życia od pojedynczego człowieka po cały los planety.
Inna teoria na temat losu i przeznaczenia dowodzi,że mamy kilka ścieżek losu do wyboru i to my decydujemy którą wybierzemy.
Z mojej praktyki mogę wynika, że przyszłość nie zawsze jest nieznana i niezmienna.
Dowodem na to mogą być sny prorocze lub wyciek info z podświadomości a czasem fala indukcji projekcyjnej , mogą one być samoczynne , mimowolnym wejściem w projekcję czasową.
Najdoskonalsza opcja istnienia naszego losu i szczęscia to taka,abysmy sami o sobie decydowali, o naszym losie i o naszym szczęsciu.Jeśli popełnimy błąd, to powinien być nasz błąd i nasz wybór. Sploty wydarzeń i dziwne przypadki dowodzą jednak inaczej. Za istnieniem losu i przeznaczenia przemawiają zdolnosci niektórych ludzi do przepowiadania przyszłosci i istnienie wieszczych snów czy wieszczych wizji. To jest fakt nad którym prowadzone są skrupulatne bada nianaukowe a w niektórych dziedzinach życia wykorzystywane są zdolnosciludzi do przepowiadania przyszłosci. Policja czy FBI ma swoich usługachjasnowidzów i to nie jest żart. Czemu to dowodzi? Tylko jednemu,.....istnieje przeznaczenie tylko kwestią problematyczną jest czy jesteśmy tylko pionkami na szachownicy losu i kieruje nami "świtlista istota" czy tez mamy wybor ruchu czyli wybór drogi życie. Byłoby straszne jakbyśmy byli bezwolnymi zabawkami bez swojego prawa do decydowania o swoim losie. Los i przeznaczenie jest to zagadka którą pasjonują się ludzie od wieków, jest ulubionym wątkiem pisarzy i ciekawym tematem do fabuły filmu. Kto oglądał film "Oszukac przeznaczenie " ten wie, że opcja o jednej, narzuconej
ścieżce życia może byś straszna.
A moze nie zyjemy tylko jeden, jedyny raz. Moze istnieje reinkarnacja?
Nasze obecne zycie, jaki prowadzimy zadecyduje, czy w nastepnym bedziemy zyc w szczesciu i dostatku, a zlo ktore czynimy bedziemy musieli odpokutowac w nastepnym zyciu. Dziwne jest to, ze jedni maja bardzo dobry start w zyciu, bo obdazeni sa szczesciem i powodzeniem, a inni od urodzenia maja ciezko i idzie im wszytko jak "po grudzie". Czemu tak jest ? To tajemnica zycia i chyba nikt na tym swiecie na to nie ospowie, a nasi zmarli takze nie kwapia sie z podpowiedzia.