Portal o zjawiskach nieznanych i niezbadanych
Strona Główna Artykuły Download Forum Linki Kategorie Newsów Listopad 21 2018 20:56:12
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
 
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: potencjanow
 
tik-tak
 
Mapa pogody
.
 
mapa
 
kolor
 
kolor1
 
kolor2
 
ŁAMACZ CHMUR CZYLI ARMATKA ORGONOWA
Zagadki ludzkości Urządzenie pod nazwą armatki orgonowej jest przez naukę i uczonych oficjalnie ignorowane. Wszystko jednak na to wskazuje, że są przesłanki na to, że istnienie tego urządzenia jest faktem. Czym jest orgon?.Wilhelm Reich twierdził, że orgon jest energią, która napędza wszystko od pogody, po ludzką psychikę. Obecność energii orgonalnej moze być stwierdzona wzrokowo (na kolorowym filmie przyjmuje postać szarobłekitnego promieniowania) albo termicznie.Możną ją tez zmierzyć licznikiem Geigera-Mullera albo elektroskopem. Reich za swoje odkrycie i poglądy był wyśmiewany. Odkrycie energii orgonowej zawdziecza obserwowaniu nadmorskiego piasku i stwierdził on że emituje jakiś rodzaj promieniowania. Reich wreszcie po wielu badaniach i obserwacjach zbudował urządzenie do magazynowania owej energii - akumulator orgonowy. Miało wygląd budki telefonicznej a Reich uznał, że przesiadywanie w akumulatorze daje bardzo dobre efekty lecznicze. Przeprowadził w tym kierunku wiele doświadczeń z dobrym skutkiem. Badając orgon przetestował jego wpływ na radioaktywność, ale skutki okazały się fatalne. Od tego czasu nie zajmował się badaniem nad własciwościami leczniczymi, ale zaprojektował aparat słuzący do oczyszczania atmosfery z zabójczej energii. W ten sposób powstało działko orgonowe, inaczej cloud-bustera (łamacz hmur) . Urządzenie to pozwalało na wywołanie opadów deszczu o róznym natężeniu. Reich uznał, że wszelkie zjawiska atmosferyczne, takie jak huragany, trąby powietrzne czy ulewy, powstają w skutek koncentracji energii orgonu w atmosferze. W lipcu 1953r. prasa w USA opisała pierwszy udany eksperyment z armatką orgonową i próbę sterowania w ten sposób pogodą. Był to czas suszy i od wielu tygodni w tym rejonie nie spadł deszcz. Wielu meteorologów na pytanie o pogodę odpowiedziało zgodnie, ze dalej bedzie trwac susza. Po skierowaniu armatki orgonowej w kierunku nieba, po kilku godzinach spadł taki deszcz, że przypominał oberwanie chmury. Rok później, gdy obawiano się huraganu Edna, że przejdzie przez Nowy York i narobi dużo szkód, Raich znów użył wtedy działa orgonowego. Kierunek nadciągającego sztormu zmienił się ale mało kto dał wiarę w to, że odbyło się to z pomocą armatki. Wiele razy jeszcze przeprowadzał tego typu eksperymenty i swiadkowi etwierdzą, ze z dobrym skutkiem.
Reich nie był jedyny, który wybudował armatkę i manipulował pogodą.
Wcześnie był to Pier-Luigi Ighina i Charles Hatfield, ktory skonstruował armatkę orgonową i tym samym stał się posmiewiskiem przedstawicieli wszelkich Biur d.s Pogody w USA. Nazywano go oszołomem i wariatem. Inni jednak uważali, że potrafi pomóc, bo wielokrotnie przychodził z pomocą rejonom Stanów, gdzie panowała susza. Przytrafiła mu się w związku z tym zabawna sytuacja, która spowodowałą, że zdobył rozgłos i sławę. W 1916 roku zatrudniło go miasto San Diego, które borykało się od kilku miesięcy z suszą. Władze miasta były zdesperowane i uznałym że Hatfield mimo, ze uznany za szarlatana, może okazac się skuteczny. Co mieli do stracenia w obliczu klęski? Nic. Jak postanowili , tak tez zrobili. Zaprosili "łamacza chmur". I stał sie albo cud, albo to jednak sprawiła armatka orgonowa, bo na San Diego i okolice w ciągu dwóch tygodni spadła rekordowa ilość deszczu. Niestety,ale taka ilośc deszczu spowodowała potop i Haltfield ledwo co uciekł przed rozeźlonym tłumem farmerów, którym zalało gospodarstwa. W tym potopie zginęło około 50 osób a władze miasta nie dośc, że nie zapłaciły obiecanego honorarium za wykonaną pracę, to jeszcze podali go do sądu. "Zaklinacz" wcale nie poczuwał się do winy, bo zamówioną pracę wykonał i poinformował władze miasta ile deszczu spadnie.
Oczywiście proces w sądzie zakończył się na korzyść Hatfielda, bo sąd uznał, że deszcz był dziełem Boga a nie człowieka. Nakręcono na podstawie tej historii film "The Rainmaker".
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Ankieta
Czy wierzysz w duchy?

Nie, nie mogą wrócić i straszyć

Wierzę, że mogą straszyć

Nie ma duszy więc nie ma duchów

Nie interesuję mnie to

Jestem ateistą, nie wierzę w świat duchowy

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 
facebook
 
Copyright © 2006


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl