Portal o zjawiskach nieznanych i niezbadanych
Strona Główna Artykuły Download Forum Linki Kategorie Newsów Listopad 21 2018 20:44:10
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: potencjanow
 
tik-tak
 
Mapa pogody
.
 
mapa
 
kolor
 
kolor1
 
kolor2
 
CO WIDZIAL HENOCH?
Zagadki ludzkości Najbardziej tajemniczym patriarchą opisanym w Biblii był Henoch. Był on ojcem Matuzalema i pradziadem Noego. Spisane przez niego wizje i wspomnienia, które możemy przeczytać w księdze Henocha, narobiły dużo kłopotów dostojnikom kościelnym. Po długich namysłach Księga Henocha w 325 r. n.e. została usunięta z kanonu biblii, a dostojnicy kościelni ten fakt skomentowali w ten sposób, że Henoch opisywał swoje wizje nie będąc pod wpływem ducha świętego.
Pomimo, że "czarni" są bardzo sprytni, to zrobili jeden błąd : zostawili kawałek historii opowiedzianej przez Henocha w Księdze Rodzaju, będącej oficjalną i uznaną wersją Biblii.

"Synowie Boga widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie jakie im się tylko podobały. Wtedy Bóg rzekł: 'Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną; niechaj więc żyje tylko 120 lat.' A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach." (Rdz 6, 1-4).

Ten cytat od wielu dziesiątek lat jest przedmiotem badań i domysłów. Dalszy ciąg tej historii jest taki, że Bóg rozgniewał się na swoich wysłanników i uznał, że ich potomstwo, czyli owi giganci powinni zginąć.
W efekcie tego Bóg zesłał potop, aby ślad po romansie Snów Bożych i cór ludzkich miał w ten sposób zaginąć.
W Biblii jest o tym tylko wzmianka, natomiast Henoch o tym zdarzeniu napisał znacznie więcej.
Zgodnie z relacją Noego, aniołów, których zauroczyły ludzkie kobiety ,było dwunastu. Opowiadał, że zstąpili oni na górę Hermon i wybrali sobie po jednej kobiecie a oto cytat z Księgi Henocha:

"Kiedy ludzie rozmnożyli się, urodziły im się w owych dniach ładne i piękne córki. Ujrzeli je synowie nieba, aniołowie, i zapragnęli ich. Jeden drugiemu powiedział: 'Chodźmy, wybierzmy sobie żony z córek ludzkich i spłódźmy sobie dzieci' (...) Zstąpili na Ardis, szczyt góry Hermon. Nazwali ją górą Hermon, albowiem na niej przysięgali i związali się wzajemnie przekleństwami. Te są imiona ich przywódców: Szemihaza, ich dowódca, Urakiba, Ramiel, Kokabiel (...). Są to dowódcy dwustu aniołów i wszystkich innych z nimi. Wzięli sobie żony, każdy po jednej. Zaczęli do nich chodzić i przestawali z nimi. Nauczyli je czarów i zaklęć i pokazali im, jak wycinać korzenie i drzewa. Zaszły one w ciążę i zrodziły wielkich gigantów." (1Hen 6, 1- 7, 2)

Więc te osoby boskie, czyli aniołowie byli nie osobami duchowymi ale cielesnymi. Zaczeli przekazywać całą swoją wiedze ludziom i naprzykład anioł o imieniu Azazel nauczał ludzi wyrabiania mieczy i ozdób, a Barakiel uczył astronomii.
Każdy z 12 aniołów nauczał czegoś innego, a ponieważ byli oni istotami cielesnymi, więc zrodziła się teoria, że byli to przybysze z kosmosu, lub przedstawiciele innej, bardzo rozwiniętej kultury.
O tym, że teoria o przybyszach z kosmosu może być prawdziwa, zdaje się wskazywać dalsze opisy Henocha, tak piętnowane przez dostojników kościelnych.
Kiedy Bóg zapowiedział, ze dzieci, czyli giganci zostaną zabite, aniołowie zwrócili się o pomoc do Henocha, aby się za nimi wstawił i poprosił Boga o łaskę. I od tego momentu zaczyna się dziwna przygoda Henocha, który ognistym rydwanem podróżował do nieba, a niebo według jego relacji, było gdzieś na dalekiej Północy z murem zbudowanym z kryształu :

" Później skierowałem się ku północy, na krańce Ziemi. A tam, na granicach świata, widziałem wielki i wspaniały cud. widziałem otwarte bramy nieba, było ich trzy, każda oddzielna.."

Tam, w owym niebie czekał na Henocha Bóg ubrany w szatę jaśniejszą od słońca. Prośby Henocha na nic się nie zdały bo Bóg zdecydował uwięzić 12 aniołów po wsze czasy, a na ich potomstwo potop.
Kim wiec byli aniołowie ? musicie przyznać, że to bardzo dziwny opis i bardzo dziwna historia, a opis tego typu bogów podróżujących na ognistych rydwanach można znaleźć w legendach sumeryjskich.
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Ankieta
Czy wierzysz w duchy?

Nie, nie mogą wrócić i straszyć

Wierzę, że mogą straszyć

Nie ma duszy więc nie ma duchów

Nie interesuję mnie to

Jestem ateistą, nie wierzę w świat duchowy

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 
facebook
 
Copyright © 2006


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl